Starszy kierowca ciężarówki, który ma 90 lat, nadal ma pracę.

Starszy kierowca ciężarówki, który ma 90 lat, nadal ma pracę.

Brian Wilson z Sheffield w Anglii kończy w marcu 91 lat, a mimo to nadal prowadzi ciężarówkę. W dodatku nie jest to praca na pół etatu; to pełnoetatowe, codzienne poświęcenie 12 godzin.
Brian Wilson, Brytyjczyk, ma 90 lat i nadal prowadzi ciężarówkę.

Według doniesień BBC, osobnik ten rozpoczął swoją przygodę z branżą podczas służby wojskowej w Niemczech, kiedy to prowadził APC produkcji amerykańskiej. W 1953 roku wrócił do kraju i zaczął prowadzić ciężarówkę dostarczającą paliwo. Niedługo później rozpoczął pracę w firmie transportowej swojego ojca, którą odziedziczył po jego śmierci. Dzięki temu Brian prowadził ten samochód przez ostatnie siedem dekad. Nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Rok po roku dziarski kierowca bez problemu zdaje testy, które pozwalają mu pracować jako zawodowy szofer. W tym roku nie było inaczej. Jego lekarz rodzinny, jak powiedział BBC, był z niego całkiem dumny.

90-letni kierowca przyznaje otwarcie, że obciążenie związane z jego zawodem zmusiło go do zaprzestania podejmowania szczególnie długich podróży. I planuje odłożyć to w nowym roku. Oczywiście w tej sprawie będzie musiał skonsultować się z Mavis, swoją 89-letnią żoną. W wieku 15 lat poznał kobietę, która została jego żoną na 67 lat.

Jeśli uda im się załatwić różnice w emeryturze, mogliby wyjechać do Tajlandii, gdzie przebywa już ich syn. Brytyjczyk mówi, że jego żona popycha go do dalszej pracy, mimo że sama jest na emeryturze. Kontynuuje, mówiąc, że pomimo wysokich wydatków, jest w stanie je opłacić dzięki swojej pracy.

Ona radzi mi, że powinienem pracować tak długo, jak jestem fizycznie zdolny do tego. Rosnące koszty mediów zmuszają mnie do pracy”, mówi Wilson.

[fwduvp preset_id=”vid_min” playlist_id=”pl” start_at_playlist=”” start_at_video=””]


Źródło: bbc.com

 

 

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Janek pisze:

    WOW!