Polska drużyna kobiet w skokach narciarskich zajęła pierwsze miejsce.

Polska drużyna kobiet w skokach narciarskich zajęła pierwsze miejsce.

W Lake Placid, kolebce amerykańskich sportów zimowych, polskie skoczkinie narciarskie zaprezentowały się znakomicie. Nicole Konderla zdobyła złoto, a Kinga Rajda brąz w skokach narciarskich kobiet na Zimowej Uniwersjadzie.
Nicole Konderla zdobyła złoty medal w skokach narciarskich, Iga Wojtasik zdobyła srebro w łyżwiarstwie szybkim, Barbara Skrobiszewska zdobyła brąz w biathlonie, a Joanna Kil i Kinga Rajda zdobyły po jednym brązie w kombinacji norweskiej i skokach narciarskich w Akademickiej Reprezentacji Polski w Lake Placid.

Jestem podekscytowana, w końcu przyjechałam tu, żeby zdobyć złoty medal. To moja pierwsza Uniwersjada i świetnie się bawię, ponieważ udało mi się nawiązać wiele nowych znajomości, w tym z kilkoma kolegami z mojej szkoły, którzy uprawiają różne dyscypliny sportowe. Konderla, pierwszy polski złoty medalista na Uniwersjadzie w Lake Placid, zauważył: „Jestem naprawdę zachwycony, że wszystko poszło po mojej myśli, mimo że od rana nie byłem w najlepszej formie.” Zanotował dwa niemal identyczne skoki na 90,5 i 90 metrów.

Kinga Rajda, również nie próbowała ukryć swojego zachwytu nad tym, jak dobrze jej poszło. Brąz przypadł polskiej zawodniczce, która w pierwszej serii oddała skok na 86,5 metra, a w drugiej na 89,5 metra.

Po skokach czułam się świetnie, bo po to przede wszystkim przyjechałam: żeby się dobrze bawić. Każda z nas skakała dziś całkiem dobrze, więc to był wspaniały konkurs – zauważyła Rajda. Anna Twardosz zajęła czwarte miejsce, a Paulina Cielar piąte, więc cała polska drużyna ma powody do świętowania.

W kategorii skoczni standardowych bliski zdobycia medalu był również Adam Ninik. Polski zawodnik zajął ostatnie miejsce.

Muszę jednak przyznać, że nie do końca się wczułem, ale jestem bardzo zadowolony z wyników skoków. Niżnik powiedział, że zajęcie czwartego miejsca było rozczarowujące. „Ale nie ma teraz czasu na płacz; czeka nas jeszcze praca w konkursach mieszanych i drużynowych” – zauważył. Jego rówieśnicy wypadli gorzej: Szymon Jojko zajął ósme miejsce, Szymon Zapotoczny dziesiąte, Mateusz Gruszka osiemnaste, a Karol Niemczyk dziewiętnaste.

Od 22 stycznia 2023 roku Uniwersjada w Lake Placid będzie trwała trzy tygodnie. Ponad pięćdziesiąt narodów jest reprezentowanych przez ponad półtora tysiąca sportowców.

 

Możesz również polubić…