Wzruszający gest Zełenskiego. Podziękował Polakom za wsparcie

Sytuacja na Ukrainie jest coraz bardziej poważna. Z godziny na godzinę rośnie liczba ofiar śmiertelnych. W czwartek Wołodymyr Zełenski poinformował o śmierci 137 osób oraz 316 rannych. Wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów płynie ze wszystkich stron świata, w tym również z naszego kraju. Prezydent Ukrainy postanowił Polakom za to podziękować. Zrobił to za pośrednictwem twitterowego konta.

W piątek portal polityka.pl przekazał, że granicę naszego kraju przekroczyło już ponad 30 tysięcy obywateli Ukrainy. Polacy na różne sposoby próbują pomóc uciekającym przed wojną wschodnim sąsiadom. W sobotę w nocy Wołodymyr Zełenski złożył podziękowania narodowi polskiemu. „Właśnie rozmawiałem z prawdziwym przyjacielem Ukrainy – prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Jestem osobiście wdzięczny jemu, narodowi polskiemu, za skuteczną, konkretną pomoc w tak trudnym czasie. Razem Ukraina i Polska są silniejsze. Dziękujemy” – napisał na portalu społecznościowym.

I just talked with a real friend of Ukraine – President of Poland @AndrzejDuda. I am personally grateful to him, to the Polish people, for their effective concrete help in such a difficult time. Together 🇺🇦 🇵🇱 stronger. Thank you

— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) February 26, 2022

Please enable JavaScript for this form to work.

Źródło: Twitter.com
Foto: YouTube.com El HuffPost screen

Artykuł Wzruszający gest Zełenskiego. Podziękował Polakom za wsparcie pochodzi z serwisu COWKRAJU.PL.

 » Read More

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *